Надал отнесе Родик и попълни финалното каре

На полуфинала Рафа ще срещне Анди Мъри
10 сеп 2011 08:43, Красимир Ангелов
13

Настоящият шампион Рафаел Надал продължава успешно защитата на титлата си от последния за сезона турнир от Големия шлем – Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк.

В последен четвъртфинал от надпреварата “Ел Торо” с изненадваща лекота отстрани любимецът на домакините Анди Родик след категоричен успех с 3:0 сета, в отделните части 6:2, 6:1, 6:3.

Така дългоочакваният сблъсък на “Артър Аш Стейдиъм” не предложи абсолютно никаква интрига, след като испанецът взе тотално инициативата още от първата минута и до края на срещата нито за миг не подложи на съмнение своето превъзходство.

Така след 113 минути Рафа си гарантира мястото на полуфинала, където ще срещне британеца Анди Мъри, преодолял по-рано тази нощ друг американец – Джон Иснър.