Мъка на корта! Гришо пропиля мачбол срещу Мъри

Британецът би българина в Синсинати с 6:4, 6:7(3) 5:7
21 авг 2015 08:23,
29

Григор Димитров пропиля мачбол, преднина от сет и два пробива във втория, както и брейк аванс в решителната част и в крайна сметка напусна турнира в Синсинати от сериите Мастърс след обрат за 6:4, 6:7(3), 5:7 от Анди Мъри.

Гришо се хвърли в двубоя с жажда за победа и си осигури два брейкпойнта още в първия гейм, а бекхенд в аут на Мъри възнагради усилята му. В ударите на британеца липсваше обичайния ритъм, а и Димитров го притискаше неуморимо, което се пренесе и във втория сет, който обаче бе загубен в тайбрека за 3:7 точки.

Повлиян от загубения сет, Григор веднага подаде сервиса си в началото на решителния сет и изостана с 0:2.  После настроението в играта на българина се завърна и скоро той проби още веднъж и продължи серията си до пет поредни гейма от 0:2 до 5:2. За съжаление обаче, Димитров отново не запази концентрация в ключов момент и при 3:5 набързо изостана с 0:40, след което допусна двойна грешка и се самопроби.

Българинът дръпна спусъка и си осигури мачпойнт при 5-4, но го пропиля леко и Анди изравни геймовете.

Сривът за Григор продължи и с още един пробив Мъри приключи обрата си за 4:6, 7:6(3), 7:5.