Страхотен Гришо отвя Хуан Монако, отива на 1/2-финал

Българинът би в два сета световния №20 в Бостад
Обновена: 19 юли 2013 08:58 | 12 юли 2013 13:41, Друми Георгиев
15
Григор отвя Хуан Монако. Снимка: Ройтерс

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров постигна много престижна победа над аржентинеца Хуан Монако с 6:3, 6:2 и се класира за 1/2-финалите на турнира в Бостад, Швеция.

Хасковлията изигра най-добрия си мач в надпреварата, след като се измъчи срещу предишните си двама съперници.

С този успех Гришо защити 90-те точки, които имаше да защитава от надпреварата през миналата година, така че ще запази мястото си в топ 30, а при спечелване на турнира може да отбележи и прогрес в ранглистата.

Намиращият се на 20-о място в света аржентинец пък затвърди впечатленията, че не се намира в най-добра форма.

Това бе четвъртият сблъсък между двамата тенисисти, като Гришо успява да постигне първата си победа от директните мачове с аржентинеца.

Преди този мач двамата се бяха срещали два пъти през миналата година - на Мастърса в Париж и турнира в Токио, а през 2011 година премериха сили и на Мастърса в Барселона, но гаучосът и в трите случаи не даваше шанс на нашето момче. За място на финала Гришо ще спори с победителя от мача между Фернандо Вердаско и Николас Алмагро.

Първия сет започна прекрасно за Димитров, който стигна до ранен пробив още във втория гейм, след което го затвърди, за да поведе с 3:0 в резултата. При затвърждаването на пробива си обаче нашият тенисист имаше много проблеми.

Неговият опонент стигна до цели три точки за пробив, но все пак умелата игра на Димитров му помогна да си вземе подаването. Монако не му остана длъжен и изравни на 3:3 гейма, след като също достигна до пробив прr подаването на българина.

Това обаче не отказа Гришо, който при 4:3 стигна до втори пробив, а след това го затвърди. Така хасковлията поведе със сет аванс срещу опонента си.

Вторият сет започна също идеално за Димитров и младият българин стигна до пробив, но след това и неговото подаване беше пробито, за да може геймовете да бъдат изравнени на 1:1.

Гришо стигна до втори пробив, с който поведе с 2:1 в резултата, като се доближи до крайния успех в срещата. Първата ни ракета успя да си затвърди пробива и да дръпне с 3:1 на своя противник.

Последва нов пробив за българина, с който преднината му стана 4:1. След това го затвърди безпроблемно. Двамата си взеха по едно подаване в края на втория сет и българинът стигна до успеха.