Цвети Пиронкова отпадна

Пропуснати пробиви решиха мача, тенисистката ни е доволна от представянето си
18 яну 2006 10:26,
Цвети Пиронкова се сбогува с Australian Open

Българската тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от откритото първенство на Австралия по тенис. Това стана във втория кръг, където младата ни звезда срещна американката Лаура Гренвил. Загубата в мача с 0:2 (5:7 и 2:6) идва само дни след триумфалната победа над Винъс Уилямс.

Първият сет беше много оспорван и допринесе за дългото продължаване на мача - 98 минути. В решителния в тениса седми гейм Пиронкова успя да пробие сервиса на американката и да поведе с 4:3, но не се възползва от благоприятната ситуация и допусна на свой ред два пробива, което й струваше сета.

Въпреки по-доброто си сервиране, първата ни ракета не успя да се съсредоточи докрай и загуби бързо с 2:6 втория сет, кото означаваше и отпадане от турнира. Пред радио “Гонг” Пиронкова сподели, че е доволна от цялостното си предтавяне и започва подготовка за следващия турнир.

В третия кръг победителката Лаура Гренвил ще срещне испанката Виргиния Паскуал, която надделя над Елена Лиховцева от Русия с 6:4 и 6:4.