Рафаел Надал с 11-та титла и 79-та победа за годината

През следващите две седмици 19-годишният тенисист ще играе в Базел и Париж
24 окт 2005 08:28,
Рафаел Надал. Снимка : AFP.
Рафаел Надал спечели Мастерс Сериите пред родната си публика в Мадрид, след като победи на финала Иван Любичич (Хърватия) в пет сета за 11-та си титла през годината, с което изравни рекорда на лидера в световната ранглиста Роже Федерер (Швейцария).

Поставеният под номер 1 Надал спечели с 3-6, 2-6, 6-3, 6-4, 7-6 (3) за 79-та си победа през сезона, с две повече от контузения Федерер. Това бе четвъртата купа от сериите за испанския тенисист, с което той се изравни с швейцарската звезда.

Навсякъде по света би било невъзможно да победя Любичич,” заяви Надал, спечелил девет поредни финала, след като загуби от Федерер в Маями през април. “Спечелих този финал благодарение на феновете.”

Чувството бе невероятно да играя тук. Щастлив съм за Рафаел, защото е млад и му желая най-вече здраве, заяви след края на двубоя Любичич.

Турнирът бе първи за Надал след триседмична почивка поради контузия в коленете. През следващите две седмици 19-годишният тенисист ще играе в Базел и Париж.