Първа титла от Големия шлем за Ким Клийстерс

11 сеп 2005 09:32,
Ким Клийстерс Снимка: usopen

Белгийката Ким Клийстерс спечели първата си титла от турнир по тенис от Големия шлем, след като победи на финала на US Open. Клийстерс надделя над Мери Пийрс с 2:0 сета в мач, продължил само един час и пет минути. Първият сет завърши при резултат 6:3, а втория бе спечелен още по убедително от белгийката - 6:1.

С тази титла Клийстерс потвърди, че вече е върнала добрата си форма, която бе загубена заради продължилото дълго отсъствие от корта заради контузия. Поради тази причина белгийката пропусна четири поредни турнира от Големия шлем, а при участието си в Ролан Гарос и Уимбълдън през тази година достигна до четвъртия кръг.

Мери Пиърс има две титли от Големия шлем в кариерата си досега - в Австралия през 1995 г. и Франция през 2000 г.

С победата си на финала, Клийстерс спечели и US Open Series, което ще й донесе 2,2 млн. долара.