Агаси и Джинепри са полуфиналисти на US Open след петсетови драми

Полуфиналистки при жените станаха французойката Мери Пиърс, победила сънародничката си Амели Моресмо и рускинята Елена Дементиева, която се наложи над Линдзи Дейвънпорт (САЩ)
8 сеп 2005 10:11,
Андре Агаси

Първите полуфиналисти при мъжете на тазгодишното открито първество на САЩ по тенис са представителите на домакините Андре Агаси и Роби Джинепри. Двамата стигнаха до този етап след петсетови мачове, продължили около три часа.

Андре Агаси, който има две победи на този турнир (1994 и 1999 г.) и общо осем титли от Големия шлем, успя да се наложи над сънародника си Джейс Блейк. Първите два сета в мача бяха за Блейк, който ги взе с по 6:3 гейма. След това обаче 35-годишният Агаси показа защо има вече над 30 млн. долара от наградни фондове в кариерата си и спечели третия и четвъртия сет със същия резултат.

В петия сет се игра до тайбрек, който бе спечелен от Андре Агаси с 8:6 точки.

В другия полуфинал Роби Джинепри, който след един месец ще навърши 23 години, спечели с 3:2 сета над аржентинеца Гилермо Кория. Мачът започна със сет за Кория (6:4), след това Джинепри взе два (6:1, 7:5), а четвъртият бе отново за аржентинеца, спечелен с 6:3.

В полуфинал Агаси и Джинепри ще определят единия финалист при мъжете.

В петия сет Роби Джинепри победи със 7:5 гейма и достигна до първия полуфинал в турнир от Големия шлем в кариерата си. Досегашното му най-добро постижение в тези турнири бе 2 кръг на US Open през 2001 и 2003 г.

Полуфиналистки при жените станаха французойката Мери Пиърс, победила сънародничката си Амели Моресмо с 2:0 сета (6:4, 6:1) и рускинята Елена Дементиева, която се наложи над Линдзи Дейвънпорт (САЩ) с 2:1(6:1, 3:6, 7:6). В мач между Пиърс и Дементиева ще бъде определено коя ще играе на финала на турнира срещу победителката от мача между Мария Шарапова (Русия) и белгийката Ким Клийстерс.