Всяка община избра своя кмет: Вижте кой от коя политическа формация е

ГЕРБ има най-много кметове в общините - 98, следва ДПС с 38
23
Всяка община избра своя кмет: Вижте кой от коя политическа формация е
Снимка: БГНЕС

След втория тур на местните избори окончателно станаха ясни кметовете на всички общини у нас.

От коя партия или коалиция са издигнати кандидатите, които спечелиха изборите за кмет на община на двата тура на местните избори, кои са издигнати от инициативен комитет и кои се явиха като независими – БТА направи обобщение за страната по данните на ОИК:

Партии

ГЕРБ
има най-много кандидати, спечелили изборите за кмет на община в страната. Издигнати от партията кандидати печелят в 98 общини: Аврен, Айтос, Аксаково, Алфатар, Априлци, Асеновград, Баните, Белослав, Бойница, Борово, Брацигово, Брегово, Брусарци, Бургас, Бяла (Варненско), Бяла (Русенско), Бяла Слатина, Велики Преслав, Велико Търново, Велинград, Ветрино, Враца, Вършец, Габрово, Георги Дамяново, Годеч, Две могили, Девня, Димитровград, Долна баня, Долни чифлик, Доспат, Драгоман, Дългопол, Елена, Златоград, Ивайловград, Иваново, Ихтиман, Казанлък, Кайнарджа, Камено, Каспичан, Кнежа, Козлодуй, Костенец, Костинброд, Котел, Криводол, Куклен, Кула, Лом, Луковит, Любимец, Медковец, Мизия, Мъглиж, Нова Загора, Оряхово, Петрич, Плевен, Пловдив, Поморие, Приморско, Провадия, Разлог, Раковски, Рила, Ружинци, Самоков, Сапарева баня, Свиленград, Свищов, Севлиево, Симеоновград, Сливен, Сливница, Сливо поле, Смолян, Смядово, Стара Загора, Суворово, Тервел, Тетевен, Търговище, Трън, Трявна, Угърчин, Харманли, Хасково, Царево, Ценово, Челопеч, Чепеларе, Чипровци, Чупрене, Шабла и Якимово,

Още по темата
Кандидати за кмет на община, издигнати от "Движение за права и свободи" (ДПС), печелят местните избори в 38 общини: Антоново, Ардино, Белица, Борино, Венец, Ветово, Върбица, Главиница, Гърмен, Джебел, Дулово, Завет, Исперих, Каолиново, Кирково, Кубрат, Крумовград, Крушари, Кърджали, Лозница, Лъки, Мадан, Маджарово, Минерални бани, Момчилград, Опака, Павел баня, Рудозем, Руен, Самуил, Сатовча, Ситово, Стамболово, Сунгурларе, Сърница, Цар Калоян, Черноочене и Якоруда.

Издигнати от "БСП за България" кандидати печелят местните избори в 23 общини: Батак, Болярово, Брезово, Генерал Тошево, Гоце Делчев, Дряново, Дупница, Златарица, Ковачевци, Копривщица, Макреш, Николаево, Никопол, Нови пазар, Павликени, Правец, Русе, Садово, Сопот, Трекляно, Троян, Хисаря и Шумен.

Кандидати за кмет, издигнати от "Продължаваме промяната - Демократична България" печелят кметските места в 5 общини: Варна, Пазарджик, Столична община, Благоевград и Хитрино.

По 1 кметско място имат партиите "Има такъв народ" - в Тополовград и "Възраждане" - в Борован.

От извънпарламентарните партии, явили се на местните избори, с 3 кметове в общини е БЗНС - Ракитово, Долни Дъбник и Съединение. Също с 3 кметове е и Земеделски съюз „Александър Стамболийски" (Лясковец, Вълчедръм, Средец).

С по 2 избрани кметове са „Партия на Зелените“ (Симитли и Кюстендил), ПП „Пряка демокрация“ (Горна Оряховица и Ямбол) и "Обединени земеделци“ (Марица и Струмяни),

С по 1 кметско място са 8 извънпарламентарни партии - СДС (Калояново), Политическо движение "Социалдемократи“ (Братя Даскалови), НДСВ (Хаджидимово), ПП „Движение Гергьовден“ (Божурище), МИР (Ботевград), „Българска социалдемокрация-Евролевица“ (Златица), КОД (Мирково) и ПП „Движение напред България“ (Своге).

Коалиции

Кандидати на местна коалиция (МК) „Граждани за общината“ печелят изборите за кмет в 4 общини – Бобошево, Кочериново, Твърдица и Попово. Също 4 общини печели коалиция „Алтернативата на гражданите“: Грамада, Белово, Стамболийски и Опан. МК „България на регионите" има кметове в 3 общини: Стражица, Стралджа и Тунджа. От Коалиция „Заедно за силна община“ печелят кметските места в 2 общини: Искър и Бойчиновци.

От коалициите, сформирани с участието на парламентарно представени партии, МК „БСП за България“, включваща и ДПС, печели в 2 общини: Девин и Никола Козлево.

От местните коалиции, без парламентарно представени партии в тях, с 2 спечелени кметски места е МК „Съюз на свободните демократи“ – в Червен бряг и Лесичово.

Местните коалиции, които печелят 1 кметско място, са 39 :

МК "ГЕРБ/БЗНС, ВМРО"- в Белене.
МК „БСП за България“ (НДСВ, "Новото време", ДПС, "Български възход", "Движение Гергьовден") –  в Белоградчик.
МК "БСП за България" (НДСВ, ДПС, "Новото време", "Български гласъ") в Берковица.
Коалиция "Партия на зелените" ("Партия на зелените", "БСП за България", "Има такъв народ", "Заедно за силна община") – в Бобов дол.
МК СДС (НДСВ, Новото време) – във Видин.
МК „Свобода“ (коалиция „БСП за България“, „Има такъв народ“, ВМРО-БНД, „Левицата!“, "Величие“, „Партия консервативна България“, БЗНС) – във Вълчи дол.
Коалиция „Левицата“ – в Гулянци.
МК БСДП (ДПС) – в Гълъбово.
МК „Новото време“ ("Новото време", "БСП за България", ДПС, НДСВ) – в Димово.
МК "Движение „България на гражданите“, "Има такъв народ", НДСВ, Съюзът на свободните демократи, "Глас народен", ВМРО – БНД – в Добрич.
МК „БСП за България“ (ЗНС) – в Добричка.
МК "ГЕРБ (БЗНС, ВМРО - Българско национално движение, СДС)" – в Долна Митрополия.
МК „България на регионите“ (ВМРО-БНД, ИТН) – Елин Пелин
МК„Продължаваме промяната – Демократична България“, „БСП за България“, „Български възход“, „Има такъв народ“, СДС, „Земеделски народен съюз“, ВМРО – БНД – в Елхово.
МК „БСП за България“ (Коалиция БСП за България, Правото) – Етрополе
МК ГЕРБ (СДС) – в Земен.
МК ВМРО – БНД („Има такъв народ“, „Бъдеще за родината“) – в Каварна.
МК СДС (ГЕРБ) – в Карлово.
Движение „Нашият град“ – в Кричим.
МК СДС (ГЕРБ, БНД, ВМРО-БНД и ЗНС) – в Монтана.
Коалиция „БСП за България“ (Левицата!) – в Левски.
МК „Има такъв народ“ („Български възход“) – в Ловеч.
МК "ВМРО-БНД, ГЕРБ, ЗНС, "Бъдеще за родината" – в Невестино.
МКСДС (НДСВ) – в Ново село.
МК „Съюз на демократичните сили (НДПС) – в Омуртаг.
МК "Движение за просперитет на Перник" (ДПП) – в Перник.
МК "БСП за България" (БСП за България, Левицата, ПП БВ, Алтернативата на гражданите) – в Перущица.
Коалиция БСП за България (ПП „Българска прогресивна линия“, ПП „ВМРО-БНД“, коалиция „Левицата“) - Пирдоп
МК ГЕРБ ("Левицата!", ВМРО – Българско национално движение, "Български земеделски народен съюз")- в Пордим.
МК "БСП за България", в която влизат "БСП за България", "Левицата!", политическа партия (ПП) "Български възход", ПП "Има такъв народ" – в Първомай.
МК „Българска социалдемократическа партия“ (Земеделски народен съюз) – в Раднево.
МК "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП – ДБ) (БЗНС, ВМРО - БНД)" – в Радомир.
МК "БСП за България"(БСП - ВМРО) в Разград.
МК "БСП за България" ("БСП за България", "Левицата! и "Български възход") – в Родопи.
МК СДС (ВМРО-БНД, Левицата, ДБГ, Алтернатива на гражданите, СДС) – в Роман.
МК "Развитие за Септември и региона" – в Септември.
КП „БСП за България“, ПП МИР, ПП Български гласъ – Созопол
МК СДС (СДС, Партия на Зелените, Бъдеще за Родината, ДПС) – в Хайредин.
МК ГЕРБ (СДС, Политическо движение "Социалдемократи", "ВМРО-Българско национално движение", "Бъдеще за Родината" и "Левицата!") – в Чирпан.

Инициативни комитети

Кметове, подкрепени от инициативни комитети, са избрани в 7 общини на страната. Това са Пещера, Стрелча, Силистра, Кресна, Полски Тръмбеш, Балчик, Горна Малина.

Независими кандидати

В 14 общини са избрани независими кандидати за кметове - Брезник, Летница, Панагюрище, Неделино и Ябланица, Банско, Сандански, Карнобат, Малко Търново, Несебър, Сухиндол, Мездра, Антон, Чавдар.

В 2 общини има избрани кметове, издигнати като независими кандидати и подкрепени от ГЕРБ (СДС) и от ГЕРБ, „Продължаваме промяната“, „Възраждане“, БСП, „Демократична България“, „Има такъв народ“, ВМРО и политическото движение „Социалдемократи“ – Гурково. Това са Гурково и Тутракан.

Обобщени резултати по области и общини:

Благоевград - 14 общини

община Банско – Стойчо Баненски - инициативен комитет
община Белица – Радослав Ревански - ДПС
община Благоевград – Методи Байкушев - коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“
община Гоце Делчев – Владимир Москов - „БСП за България“
община Гърмен – Феим Иса  - ДПС
община Кресна – Николай Георгиев - инициативен комитет
община Петрич – Димитър Бръчков - ГЕРБ
община Разлог – Красимир Герчев - ГЕРБ
община Сандански – Атанас Стоянов - инициативен комитет
община Сатовча – Аребен Мименов - ДПС
община Симитли – Апостол Апостолов - „Партия на Зелените“
община Струмяни – Емил Илиев -  „Обединени земеделци“
община Хаджидимово – Людмил Терзиев - НДСВ
община Якоруда – Мехмед Вакльов - ДПС

Бургас - 13 общини

община Айтос - Васил Едрев - инициативен комитет
община Бургас - Димитър Николов - ГЕРБ
община Камено - Жельо Вардунски - ГЕРБ
община Карнобат - Георги Димитров - инициативен комитет
община Малко Търново - Илиян Янчев - инициативен комитет
община Несебър - Николай Димитров - инициативен комитет
община Поморие - Иван Алексиев - ГЕРБ
община Приморско - Иван Гайков - ГЕРБ
община Руен - Ахмед Мехмед - ДПС
община Созопол - Тихомир Янакиев - "БСП за България"
община Средец - Иван Кичев - Земеделски съюз "Александър Стамболийски"
община Сунгурларе - Димитър Гавазов - ДПС
община Царево - Марин Димов - ГЕРБ

Варна - 12 общини

община Аврен – Емануил Манолов - ГЕРБ
община Аксаково – Атанас Стоилов - ГЕРБ
община Белослав – Деян Иванов  - ГЕРБ
община Бяла – Пеньо Ненов - ГЕРБ
община Варна – Благомир Коцев - коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“
община Ветрино – Димитър Димитров - ГЕРБ
община Вълчи дол – Калоян Цветков - местна коалиция „Свобода“ (коалиция „БСП за България“, „Има такъв народ“, ВМРО-БНД, „Левицата!“, "Величие“, „Партия консервативна България“, БЗНС)
община Девня – Свилен Шитов - ГЕРБ
община Долни чифлик – Красимира Анастасова - ГЕРБ
община Дългопол – Георги Георгиев - ГЕРБ
община Провадия – Димо Димов - ГЕРБ
община Суворово – Данаил Йорданов - ГЕРБ

Велико Търново - 10 общини

община Велико Търново - Даниел Панов - ГЕРБ
община Горна Оряховица - Николай Рашков - „Пряка демокрация“
община Елена - Дилян Млъзев - ГЕРБ
община Златарица - Петър Ганев - „БСП за България“
община Лясковец - Васил Христов - Земеделски съюз „Александър Стамболийски“
община Павликени - Емануил Манолов - „БСП за България“
община Полски Тръмбеш - Георги Чакъров - инициативен комитет
община Свищов - Генчо Генчев - ГЕРБ
община Стражица - Йордан Цонев - местна коалиция „България на регионите“
община Сухиндол - Пламен Чернев - инициативен комитет

Видин - 11 общини

община Белоградчик – Боян Минков - местна коалиция "БСП за България" (НДСВ, "Новото време", ДПС, "Български възход", Движение "Гергьовден")
община Бойница – Анета Генчева - ГЕРБ
община Брегово – Илиян Бърсанов - ГЕРБ
община Видин – Цветан Ценков - местна коалиция „СДС” (НДСВ, Новото време)
община Грамада – Милчо Башев - коалиция „Алтернативата на гражданите“
община Димово – Светослав Славчев - местна коалиция "Новото време" (Новото време, БСП за България, ДПС, НДСВ)
община Кула – Владимир Владимиров - ГЕБР
община Макреш – Митко Антов - „БСП за България“
община Ново село – Венислав Ангелов - местна коалиция „СДС” (НДСВ)
община Ружинци – Александър Александров - ГЕРБ
община Чупрене – Мария Тодорова - ГЕРБ

Враца - 10 общини

община Борован – Иван Костовски - "Възраждане"
община Бяла Слатина – Иво Цветков - ГЕРБ
община Враца – Калин Каменов - ГЕРБ
община Козлодуй – Маринела Николова - ГЕРБ
община Криводол – Христо Доков - ГЕРБ
община Мездра – Иван Аспарухов  - инициативен комитет
община Мизия – Валя Берчева - ГЕРБ
община Оряхово – Росен Добрев  - ГЕРБ
община Роман – Валери Ролански  - местна коалиция СДС
община Хайредин – Тодор Алексиев - местна коалиция СДС

Габрово - 4 общини

община Габрово – Таня Христова - ГЕРБ
община Дряново – Трифон Панчев - „БСП за България“
община Севлиево – Иван Иванов - ГЕРБ
община Трявна – Денчо Минев - ГЕРБ

Добрич - 8 общини

община Балчик – Николай Ангелов - инициативен комитет
община Генерал Тошево – Валентин Димитров -  „БСП за България“
община Добрич – Йордан Йорданов - местна коалиция "Движение „България на гражданите“, "Има такъв народ", НДСВ, Съюзът на свободните демократи, "Глас народен", ВМРО – БНД
община Добричка – Соня Георгиева - местна коалиция „БСП за България“ (ЗНС)
община Каварна – Елена Балтаджиева - местна коалиция ВМРО-БНД ("Има такъв народ", "Бъдеще за родината")
община Крушари – Илхан Мюстеджеб - ДПС
община Тервел – Симеон Симеонов - ГЕРБ
община Шабла – Мариян Жечев - ГЕРБ

Кърджали - 7 общини

община Ардино – Изет Шабан - ДПС
община Джебел – Неджми Али - ДПС
община Кирково – Шинаси Сюлейман - ДПС
община Крумовград – Себихан Мехмед - ДПС
община Кърджали – Ерол Мюмюн - ДПС
община Момчилград – Илкнур Кязим - ДПС
община Черноочене – Айджан Ахмед - ДПС

Кюстендил - 9 общини

община Бобов дол - Елза Величкова - местна коалиция "Партия на зелените" ("Партия на зелените", "БСП за България", "Има такъв народ", "Заедно за силна община")
община Бобошево - Стефан Тачев - местна коалиция "Граждани за Общината" ("Граждани за Общината", Партия "Консервативна България")
община Дупница - Първан Дангов - "БСП за България"
община Кочериново - Станислав Горов - "Граждани за общината"
община Кюстендил - Огнян Атанасов - "Партия на Зелените"
община Невестино - Димитър Стаменков - инициативен комитет
община Рила - Георги Кабзималски - ГЕРБ
община Сапарева баня - Калин Гелев - ГЕРБ
община Трекляно - Радко Петрунов -  "БСП за България"

Ловеч - 8 общини

община Априлци – Тихомир Кукенски - ГЕРБ
община Летница – Красимир Джонев - инициативен комитет
община Ловеч – Страцимир Петков - местната коалиция „Има такъв народ“ („Български възход“)
община Луковит – Иван Грънчаров - ГЕРБ
община Тетевен – Мадлена Бояджиева - ГЕРБ
община Троян – Донка Михайлова - "БСП за България"
община Угърчин – Станимир Петков - ГЕРБ
община Ябланица – Найден Найденов - инициативен комитет

Монтана - 11 общини

община Берковица – Радослав Найденов – местна коалиция "БСП за България" (НДСВ, ДПС, "Новото време", "Български гласъ")
община Бойчиновци – Светлин Сретениев  - коалиция "Заедно за силна община"
община Брусарци – Наташа Михайлова – ГЕРБ
община Вълчедръм – Иван Барзин – Земеделски съюз "А. Стамболийски"
община Вършец – Иван Лазаров – ГЕРБ
община Георги Дамяново – Нина Петкова – ГЕРБ
община Лом – Цветан Петров – ГЕРБ
община Медковец – Веромир Спасов – ГЕРБ
община Монтана – Златко Живков – местна коалиция СДС (ГЕРБ, БНД, ВМРО-БНД и ЗНС)
община Чипровци – Пламен Петков – ГЕРБ
община Якимово – Георги Георгиев - ГЕРБ

Пазарджик - 12 общини

община Батак- Георги Харизанов - "БСП за България"
община Белово- Стойко Стефанов  - "Алтернативата на гражданите"
община Брацигово- Надежда Казакова- ПП ГЕРБ
община Велинград - Костадин Коев от ПП ГЕРБ
община Лесичово- Серьожа Лазаров- МК "Съюз на свободните демократи"
община Пазарджик- Петър Куленски - "Продължаваме промяната- Демократична България"
община Панагюрище- Желязко Гагов- независим
община Пещера- Йордан Младенов - Инициативен комитет
община Ракитово- Георги Холянов- БЗНС
община Септември- Васка Рачева- МК "Развитие за Септември и региона"
община Стрелча- Георги Павлов- Инициативен комитет
община Сърница- Неби Бозов- ДПС

Перник - 6 общини

община Брезник - Васил Узунов - инициативен комитет
община Земен - Михаил Златанов - местна коалиция ГЕРБ (СДС)
община Ковачевци - Васил Станимиров - "БСП за България"
община Перник - Станислав Владимиров - местна коалиция "Движение за просперитет на Перник"
община Радомир - Кирил Стоев - местна коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България (ПП – ДБ) (БЗНС, ВМРО - БНД)"
община Трън - Цветислава Цветкова - ГЕРБ

 Плевен - 11 общини

община Белене - Милен Дулев - местна коалиция "ГЕРБ/БЗНС, ВМРО"
община Гулянци - Лъчезар Яков - "Левицата!"
община Долна Митрополия - Поля Цоновска - местна коалиция "ГЕРБ (БЗНС, ВМРО - Българско национално движение, СДС)"
община Долни Дъбник - Иван Ветов - "Български земеделски народен съюз"
община Искър - Иван Йолов - "Заедно за силна община"
община Кнежа - Илийчо Лачовски - ГЕРБ
община Левски - Любка Александрова - местна коалиция „БСП за България“ (Левицата!)
община Никопол - Емил Цеков - "БСП за България"
община Плевен - Валентин Христов - ГЕРБ
община Пордим - Детелин Василев - местна коалиция ГЕРБ ("Левицата!", ВМРО – Българско национално движение, "Български земеделски народен съюз")
община Червен бряг - Атанас Атанасов - "Съюз на свободните демократи"

Пловдив - 18 общини

община Асеновград - Христо Грудев - ГЕРБ
община Брезово - Калин Калапанков - коалиция "БСП за България"
община Калояново - Младен Кичев - СДС
община Карлово - Емил Кабаиванов - местна коалиция СДС (ГЕРБ)
община Кричим - Атанас Калчев -Движение „Нашият град“
община Куклен - Мария Белчева - ГЕРБ
община Лъки - Валентин Симеонов - ДПС
община "Марица" - Димитър Иванов - ПП "Обединени земеделци"
община Перущица - Николай Баков - местна коалиция "БСП за България"
община Пловдив - Костадин Димитров - ГЕРБ
община Първомай - Николай Митков - местна коалиция "БСП за България"
община Раковски - Павел Гуджеров - ГЕРБ
община "Родопи" - Павел Михайлов - местна коалиция "БСП за България"
община Садово - Димитър Здравков - коалиция "БСП за България"
община Сопот - Станислав Стоенчев - коалиция "БСП за България"
община Стамболийски - Петър Неделев - коалиция "Алтернативата на гражданите"
община Съединение - Георги Руменов - БЗНС
община Хисаря - Ива Вълчева - коалиция "БСП за България"

Разград - 7 общини

община Завет - Ахтер Велиев - ДПС
община Исперих - Белгин Шукри - ДПС
община Кубрат - Алкин Неби - ДПС
община Лозница - Севгин Шукри - ДПС
община Разград - Добрин Добрев - инициативен комитет
община Самуил - Джевдет Азиз - ДПС
община Цар Калоян - Дауд Аляовлу - ДПС

Русе - 8 общини

община Борово - Валентин Панайотов - ГЕРБ
община Бяла - Димитър Славов - ГЕРБ
община Ветово - Мехмед Мехмед - ДПС
община Две могили - Божидар Борисов - ГЕРБ
община Иваново - Георги Миланов - ГЕРБ
община Русе - Пенчо Милков - "БСП за България"
община Сливо поле - Валентин Атанасов - ГЕРБ
община Ценово - Петър Петров - ГЕРБ

Силистра - 7 общини

община Алфатар - Янка Господинова - ГЕРБ
община Главиница - Неждет Джевдет  - ДПС
община Дулово - Невхис Мустафа  - ДПС
община Кайнарджа - Любен Сивев - ГЕРБ
община Силистра - Александър Сабанов  - инициативен комитет
община Ситово - Сезгин Алиибрям  - ДПС
община Тутракан - д-р Димитър Стефанов  - независим, подкрепен от ГЕРБ

Сливен - 4 общини

община Котел – Коста Каранашев - ГЕРБ
община Нова Загора – Галя Захариева - ГЕРБ
община Сливен – Стефан Радев - ГЕРБ
община Твърдица – Мария Гвоздейкова - Златева - коалицията "Граждани за Общината"

Смолян - 10 общини

община Баните – Павлин Белчев - ГЕРБ
община Борино – Мустафа Караахмед - ДПС
община Девин – Здравко Иванов – коалиция „БСП за България“ („БСП за България“, ДПС)
община Доспат – Елин Радев - ГЕРБ
община Златоград – Мирослав Янчев - ГЕРБ
община Мадан – Фахри Молайсенов - ДПС
община Неделино – Боян Кехайов - независим
община Рудозем – Недко Кулевски - ДПС
община Смолян – Николай Мелемов -  ГЕРБ
община Чепеларе – Боран Хаджиев  - ГЕРБ

София-град - 1 община

Столична община - Васил Терзиев - коалиция „Продължаваме промяната - Демократична България" („Спаси София")

София-област - 22 общини

община Антон - Андрей Симов - независим кандидат
община Божурище - Георги Димов - ПП „Движение Гергьовден"
община Ботевград - Иван Гавалюгов - МИР
община Годеч - Радослав Асенов - ГЕРБ
община Горна Малина - Ангел Жиланов - инициативен комитет
община Долна баня - Владимир Джамбазов - ГЕРБ
община Драгоман - Андрей Иванов - ГЕРБ
община Елин Пелин - Ивайло Симеонов - местна коалиция „България на регионите" (ВМРО-БНД, ИТН)
община Етрополе - Владимир Александров - местна коалиция „БСП за България"
община Златица - Любомир Цветков - ПП „Българска Социалдемокрация - Евролевица"
община Ихтиман - Калоян Илиев - ГЕРБ
община Копривщица - Мария Тороманова - "БСП за България"
община Костенец - Йордан Ангелов - ГЕРБ
община Костинброд - Трайко Младенов -ГЕРБ
община Мирково - Цветанка Йотина - КОД (Консервативно обединение на десницата)
община Пирдоп - Ангел Геров - местна коалиция „БСП за България (ПП „Българска прогресивна линия", ПП „ВМРО-Българско национално движение" и коалиция „Левицата!")"
община Правец - Румен Гунински - „БСП за България“
община Самоков - Ангел Джоргов - ГЕРБ
община Своге - Емил Иванов - ПП „Движение напред България"
община Сливница - Васко Стоилков - ГЕРБ
община Чавдар - Григор Даулов - независим кандидат
община Челопеч - Алекси Кесяков - ГЕРБ

Стара Загора - 11 общини

община Братя Даскалови – Иван Тенев - "Политическо движение Социалдемократи"
община Гурково – Кънчо Папазов - инициативен комитет
община Гълъбово – Николай Колев - местна коалиция БСДП (ДПС)
община Казанлък – Галина Стоянова - ГЕРБ
община Мъглиж – Душо Гавазов - ГЕРБ
община Николаево – Константин Костов - "БСП за България"
община Опан – Генчо Колев - „Алтернативата на гражданите“
община Павел баня – Иса Бесоолу - ДПС
община Раднево – Георги Петров - местна коалиция „Българска социалдемократическа партия“ (Земеделски народен съюз)
община Стара Загора – Живко Тодоров - ГЕРБ
община Чирпан – Ивайло Крачолов - Местна коалиция ГЕРБ (СДС, "Политическо движение Социалдемократи", "ВМРО – Българско национално движение", "Бъдеще за родината" и "Левицата!"!)

Търговище - 5 общини

община Антоново – Хайредин Мехмедов - ДПС
община Омуртаг – Ешреф Ешрефов - местна коалиция „Съюз на демократичните сили (НДПС)
община Опака – Гюнер Ашимов - ДПС
община Попово – Людмил Веселинов - „Граждани за общината“
община Търговище – Дарин Димитров - ГЕРБ

Хасково - 11 общини

община Димитровград - Иво Димов - ГЕРБ
община Ивайловград - Диана Овчарова - ГЕРБ
община Любимец - Анастас Анастасов - ГЕРБ
община Маджарово - Ерджан Юсуф - ДПС
община Минерални бани - Мюмюн Искендер - ДПС
община Свиленград - Анастас Карчев - ГЕРБ
община Симеоновград - Милена Рангелова - ГЕРБ
община Стамболово - Аднан Йълдъз - ДПС
община Тополовград - Божин Божинов - ИТН
община Харманли - Мария Киркова - ГЕРБ
община Хасково - Станислав Дечев - ГЕРБ

Шумен - 10 общини

община Велики Преслав – Янко Йорданов - ГЕРБ
община Венец - Нехрибан Ахмедова - ДПС
община Върбица – Мердин Байрям - ДПС
община Каолиново – Нида Ахмедов - ДПС
община Каспичан – Златин Ценков - ГЕРБ
община Никола Козлево – Исмаил Ибрям - местна коалиция "ДПС" (БСП за България)
община Нови пазар – Георги Георгиев - „БСП за България“
община Смядово – Иванка Николова - ГЕРБ
община Хитрино – Нуридин Исмаил - „Продължаваме Промяната – Демократична България”
община Шумен – Христо Христов - „БСП за България“

Ямбол - 5 общини

община Болярово – Христо Христов - БСП за България
община Елхово – Петър Гендов - местна коалиция „КП „Продължаваме Промяната – Демократична България“(„БСП за България“, „Съюз на демократичните сили“, "Има такъв народ, „Земеделски народен съюз“, „ВМРО – Българско национално движение“, „Български възход“/
община Стралджа – Атанас Киров - местна коалиция "България на регионите" ("България на регионите", ГЕРБ, ВМРО, "Левицата!"!)
община Тунджа – Станчо Ставрев - местна коалиция "България на регионите" ("България на регионите", "Има такъв народ", ВМРО-БНД, "Левицата!")
община Ямбол – Валентин Ревански - Пряка демокрация

(БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


23
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
12
1
 
5
 
! Отговори
Червен шоп преди 3 месеца
Ептен се подпрех у дуваро - голем батак у наше село. Скурзианти, скурзианти и пак избраа единственио кандидат. У назека немаше мераклии да се разпраат с обласнио обирник. Барем да беха пратИли ена парашутистка от президентинот да си плакнем зъркело, егаси!
11
5
 
6
 
! Отговори
Асан преди 3 месеца
Нищо не са избирали - 15% гласували всичко е нелигитимно :)))
10
3
 
6
 
! Отговори
Бай Дрън преди 3 месеца
Какви местни избори, какви 5 лева? Дори в София фалшификациите надделяха. А по места е едно и също, само се сменя цвета през годините. Всички заслужават по един куршум в челото, защото са изменници, предатели на народа. Това е истината.
9
1
 
10
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Много добре написана информативно статията.
8
6
 
10
 
! Отговори
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ преди 3 месеца
ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ - СПЕЧЕЛИЛА 5 КМЕТА......
7
7
 
12
 
! Отговори
Равносметката преди 3 месеца
Баце гази с джипката.
6
6
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Избраните бъдещи милионери от бедните балгарите.
5
7
 
17
 
! Отговори
пп - пълен присмех преди 3 месеца
Това ли е успеха на пп-тата? София, Варна, Блг, Пазарджик и общ. Хитрино? Което явно е мажоритарен кандидат от етноса там, който е бил най-избираем. Може ли да имаш 5 общини от 265 и да претендираш за цялата власт в държавата? Що за безок човек трябва да си? Повтарям, 5 от 265. В проценти - 1.89%.
4
3
 
10
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Защо никой не се интересува как в община Хитрино, където гръмна влакова композиция, от крепост на ДПС изведнъж станаха жълто тъмносини? При един и същи кмет от 20 години? Подробност Кмет - милионер в зелено, може би личната му сметка е по-тлъста от тази на обшината.
3
3
 
10
 
! Отговори
Кучето преди 3 месеца
си лае, керванът си върви... Едно и също много години...
2
6
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Много говореха за Благоевград, ч кмет бил от ПП. Ама партията им имала само ТРИ броя общински съветници! ТРИМА ! И какво печели ПП _ ДБ ????
1
7
 
4
 
! Отговори
само наще :))) преди 3 месеца
Разград - Ахтер Велиев - ДПС, Белгин Шукри - ДПС, Алкин Неби - ДПС, Севгин Шукри - ДПС, Джевдет Азиз - ДПС, Дауд Аляовлу - ДПС