ЦСКА би Раднички в последната си контрола в Банско

Марк-Емилио Папазов вкара единствения гол
0

ЦСКА се наложи с 1:0 над сръбския Раднички (Ниш) в последната контрола на тима от подготовката в Банско.

Единственото попадение в срещата бе дело на Марк-Емилио Папазов в 83-ата минута.

Първите 30 минути на двубоя предложиха равностойна игра, а действията се развиваха предимно в средата на терена. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка, а играта бе накъсвана често.

В 20-ата минута силен изстрел на Марк-Емилио Папазов от пряк свободен удар бе отразен от стража на гостите. Малко след половин час игра Марин Орлинов се намеси чудесно, отразявайи изстрел на играч в синьо. Почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна с двойна смяна за ЦСКА. Алесандро Николов и Асен Дончев отстъпиха местата си на Йоан Борносузов и Лумбард Делова. В 50-ата минута Марин Орлинов отново показа страхотен рефлекс, спасявайки изстрел от пряк свободен удар.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко за втори жълт картон, но според предварителната договорка между двата клуба, изгоненият играч бе заменен с друг.

Десет минути преди края Симеон Александров замени Йоан Борносузов. Усилията на ЦСКА се увенчаха с успех в 83-ата минута. Симеон Александров комбинира с Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, а нападателят на "червените" насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В заключителните минути Марк-Емилио Папазов нацели горната греда след силен изстрел.

В крайна сметка двубоят завърши с минимална победа на ЦСКА с 1:0. Така възпитаниците на Томислав Стипич завършиха подготовката си с пълен актив от победи.

Утре играчите на ЦСКА ще проведат една възстановителна тренировка, след което ще се завърнат в София.