Въпреки войната: Украйна се класира драматично за Евро 2024

Тимът ще е в една група с Белгия, Румъния и Словакия
27 мар 2024 08:03, Нели Христова
31

Украйна се класира драматично за Евро 2024.

Докато страната воюва с Русия, националният отбор домакинства в Полша в решаващия плейофен финал срещу Исландия и го спечели с 2:1.

Украинците, които предварително бяха сочени за фаворити, се оказаха догонващи в резултата в 30 минута след гол на Албер Гудмунсон.

През втората част обаче се стигна до пълен обрат на стадиона във Вроцлав.

Първо Виктор Циганков в 54 минута изравни, а еуфорията на стадиона стана пълна в 84 минута, когато нападателят на Челси Мудрик вкара за 2:1.

До края исландците опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но украинците издържаха и взеха предпоследната квота за Евро 2024.

Там тимът ще е в една група с Белгия, Румъния и Словакия.