България и Беларус се занулиха на старта на Лигата на нациите

Филип Кръстев бе изгонен и остави отбора с десет души
25

България стартира в Лигата на нациите с нулево равенство с Беларус, въпреки явното си превъзходство.

Срещата започна с натиск на родните национали, които можеха да водят с два гола разлика до 10-ата минута. Първо удар на Десподов бе спасен от Лапухов, а след това и Кирилов отблизо не успя да реализира.

На другата врата Димитър Митов спаси изстрел на Дмитрий Антислевски.

Алекс Колев завърши с хубав удар триходова атака след половин час игра, но отново Лапухов спаси. До края на полувремето изпуснахме още няколко възможности, а удар на Филип Кръстев бе избит от играча на мача Лапухов.

Втото полувреме започна отново с български натиск, но и Беларус започна по-често да контраатакува и също имаше нелоши шансове.

В 74-ата минута ситуацията за нашия отбор се усложни, след като Филип Кръстев влезе грубо в краката на Захар Волков, което накара румънския рефер Овидиу Хацеган да го изгони с втори жълт картон.

До края на мача и двата отбора не създадоха опасни положения.