Швейцария победи Унгария с 3:1, Дуа от "Лудогорец" откри резултата

Двата тима излязоха един срещу друг в среща от Група "А" на Евро 2024
Обновена: 15 юни 2024 18:27 | 15 юни 2024 18:19, Анисия Иванова
35

Швейцария с победа на старта си на Евро 2024 срещу Унгария с 3:1. Двата тима излязоха един срещу друг в среща от Група "А".

Резултатът откри нападателят на "Лудогорец" Квадво Дуа още в 12-ата минута.

Михел Аебишер удвои в 45-ата минута. През тази първа част швейцарците тотално надиграваха унгарците, които правеха и грешка след грешка в защита.

След антракта „маджарите“ все пак се поактивизираха и Барнабас Варга върна надеждите им 66-ата минута. До края обаче те не успяха да се докопат до равенството. Вместо това получиха трети гол, реализиран от резервата Бреел Емболо в 3-ата минута на добавеното време.

В следващите срещи от групата Швейцария ще играе с Шотландия, а Унгария ще се изправи срещу домакина Германия. И двата мача са на 19 юни.