Черно море и Апоел Беер Шева не се победиха

Двата отбора не си отбелязаха голове в Ловеч
25 юли 2024 22:32, Александър Попов
3

Апоел Беер Шева и Черно море завършиха 0:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч, където тимът от Израел избра да домакинства заради военната обстановка в страната.

За варненци това бе първа среща в Европа от 9 години.

В началните минути израелците поеха инициативата и още в първата минута можеха да открият резултата.

Черно море също имаше своя шанс в 40-ата минута, когато Живко Атанасов подаде към Панайотов, който опита да изведе Исмаил Иса сам срещу Офир Марсиано. Нападателят обаче не успя да отправи силен удар и вратарят успя да го блокира.

На почивката треньорът на Черно море Илиан Илиев направи две смени. В игра се появиха Андреяс Калкан и Асен Дончев, които замениха Николай Златев и Дуду.

Израелците отново имаха добри възможности за гол, пропуск за Черно море направи Асен Дончев, както и Исмаил Иса.