Пирин победи ЦСКА 1948 с 2:1 като домакин

Аймен Суда вкара два гола за обрат през второто полувреме
11 ное 2023 17:33, Анисия Иванова
5
Снимка: Lap.bg.

Пирин Благоевград победи ЦСКА 1948 с 2:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига.

Аймен Суда вкара два гола за обрат през второто полувреме.

На стадион "Христо Ботев" в Благоевград всичко най-интересно се случи след почивката. В 53-та минута гол на Емил Ценов за гостите бе отменен за засада след намеса на ВАР. В 56-та минута "червените" получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Георги Русев в наказателното поле. Вратарят на "орлетата" Максим Ковальов отрази удара от бялата точка на Ивайло Чочев, но Бирсент Карагерен вкара от добавката, макар че останаха съмнения, че той е влязъл в наказателното поле от предвиденото.

Въпреки това домакините намериха сили да стигнат до пълен обрат. В 68-та минута Аймен Суда изравни, а в 86-та минута отново той донесе трите точки на Пирин.

Така "орлетата" се доближиха на две точки зад Локо София и Славия, а "червените" останаха с една зад Левски.Бирсент Карагарен откри в  56-ата мин.  Аймен Суда изравни в 68-ата мин, а 4 мин преди края на срещата направи обрата пълен..