Французин победи Анди Родик в първия кръг на Rogers Cup

Следващият съперник на Матьо ще бъде сънародникът му Амно Клемант, надделял над Хосе Акасусо (Аржентина) с 2:6, 6:3, 6:3
10 авг 2005 13:29,
Анди Родик
Френският тенисист Пол Анри–Матьо победи с 7:5, 6:3 поставения под No. 3 американец Анди Родик в първия кръг на турнира Rogers Cup с награден фонд 2,45 млн. долара.

Родик, който спечели титлата от Legg Mason през миналата седмица, загуби едва две от последните си 20 срещи.

Чувствах се доста по-различно, отколкото преди два дни. Кортът, топките, всичко бе различно. Просто не успях да се приспособя,“ каза Родик след края на мача.

Американецът спечели Rogers Cup през 2003 г., а през миналата година достигна до финала. Вчера обаче неговият съперник успя да пробие сервиса му в 12-ия гейм, с което да спечели и първия сет с 7:5. Във втория Родик допусна няколко фатални грешки, от който Матьо се възползва по най-добрия начин.

До този момент французинът е с осем загуби срещу тенисистите от челната десетка. Негов следващ съперник ще бъде сънародникът му Амно Клемант, надделял над Хосе Акасусо (Аржентина) с 2:6, 6:3, 6:3.