Белгийката Жюстин Енен-Арден спечели втора титла от Ролан Гарос

Тя няма титла само от Уимбълдън, но този турнир започва скоро и липсата може да бъде компенсирана.
4 юни 2005 22:23,

Белгийката Жюстин Енен-Арден победи представителката на домакините Мери Пиърс с 2:0 сета (6:1, 6:1) на финала на турнира Ролан Гарос в Париж. Това е втора победа на Енен-Арден от този турнир и общо четвърта от Големия шлем. Тя няма титла само от Уимбълдън, но този турнир започва скоро и липсата може да бъде компенсирана.

Белгийката спечели мача за един час и две минути. Най-убедителната победа на финал на турнира в Париж обаче си остава тази на Щефи Граф от 1988 г., когато немкинята победи Наталия Зверева с 6:0, 6:0.

Мери Пиърс не можа да зарадва сънародниците си и си остава сачо с титлите от 2000 г., когато спечели на ситгъл и при женските двойки (със Светлана Кузнецова).

За победата Енен-Арден ще вземе 867 хил. евро, а Пиърс ще се задоволи с 433 500 евро.