Томи Робредо победи Марат Сафин в маратонен мач

Следващият съперник на Робредо ще бъде Николай Давиденко (Русия)
31 май 2005 09:02,
Томи Робредо
Поставеният под номер 15 в основната схема Томи Робредо се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като победи шампиона от Australian Open Марат Сафин със 7:5, 1:6, 6:1, 4:6 и 8:6. Мачът продължи 3 часа и 50 минути.

Сафин на два пъти се връщаше в мача в петия сет, но загуби решаващия 13 гейм за 7:6, след което испанецът без проблеми взе своя сервис за крайната победа.

Следващият съперник на Робредо ще бъде Николай Давиденко (Русия), победил Гилермо Кория (Аржентина) с 2:6, 6:3, 7:6, 6:2.

В останалите двубои от вчера Рафаел Надал (Испания) надделя над Себастиан Грожан (Франция) с 6:4, 3:6, 6:0, 6:3, а в мача между двамата аржентици Мариано Пуерта победи Хосе Акасусо с 6:4, 6:1 и 6:1.