"Лудогорец" победи с 2:0 при гостуването си на "Ботев"

30 сеп 2024 07:50, Анисия Иванова
8
"Лудогорец" победи с 2:0  при гостуването си на "Ботев"
Снимка: Лудогорец

"Лудогорец" постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на "Ботев" (Враца) в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Визитата на "орлите" бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Срещата бе дебют за новия старши треньор на шампионите Игор Йовичевич, който заложи на обичайната за тима схема 4-2-3-1.

В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на "Ботев" (Враца) Любомир Василев. Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-тата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1.

Шест минути по-късно "Лудогорец" организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани.