Калейн със злато във финала на лента в Баку

Българката с два златни и един сребърен медал участието си във финалите на Световната купа
24 апр 2022 16:05, Красимир Ангелов
18

Боряна Калейн завърши с два златни и един сребърен медал участието си във финалите на Световната купа по художествена гимнастика.

След като по-рано родната грация спечели злато на топка и сребро на обръч, Калейн грабна първото място и на лента.

Под звуците на "Излел е Дельо хайдутин" тя триумфира с титлата с оценка 29.750 точки. Втора остана Дария Атаманов от Израел с 29.200, а трета се нареди рускинята, състезаваща се за Словения, Екатерина Веденеева.