Резултатът е 2:0
3 мар 2024 19:20, Стела Стоянова
7
Снимка БГНЕС, архив

Лудогорец победи с 2:0 у дома ЦСКА 1948 в късния неделен мач от 23-ия кръг в Първа футболна лига.

В първите 20 минути от срещата удари на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски не успяха да затруднят вратаря на столичани Петър Маринов. Последваха нови неточни опити за гол на Аслак Фон Витри и Текпетей.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел на Умарбаев мина над вратата.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.