Лудогорец би ЦСКА 1948 след дузпи, взе Суперкупата

Столичани изиграха половината мач с човек по-малко
10 фев 2024 17:15, Александър Попов
12

Лудогорец победи ЦСКА 1948 след изпълнение на дузпи и взе Суперкупата на страната.

В редовното време на стадион “Ивайло” във Велико Търново двата тима завършиха наравно 1:1.

Оливие Вердон откри в 10 минута от дузпа, а Пишчевич изравни в средата на втората част.

В началото на второто полувреме "червените" останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Джонатан.

В 86-ата минута Якуб Пьотровски можеше да даде нова преднина на тима си, но мощният му шут от дистанция се спря в горната греда на Наумов.

При дузпите и двата отбора реализираха първите си удари чрез Дуа и Педриньо. Неделев даде преднина за Лудогорец, а Карагерен изпусна за ЦСКА 1948. Последва пропуск на Пьотровски, а Ценов изравни за столичани. Фон Витри даде отново преднина за разградчани, след което ударът на Даскалов срещна десния стълб на Падт. Вердон сложи край на мача с точен удар за 4:2 при дузпите и 5:3 общ резултат.