Сакраменто Кингс с Везенков победи Лос Анджелис Лейкърс

Българският национал вкара 11 точки за 18 минути игра
Обновена: 30 окт 2023 07:52 | 30 окт 2023 07:51, Елка Василева
7
Снимка: архив, БГНЕС

Отборът на българския национал Александър Везенков Сакраменто Кингс победи Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

В третия си мач от сезона в НБА Везенков вкара 11 точки за 18 минути игра и се отчете още с 4 борби и една асистенция. Най-резултатен за "кралете" беше Де'Арън Фокс с 37 точки. Антъни Дейвис записа 30 точки за "езерняците", а 27 точки добави звездата на тима ЛеБрон Джеймс.

Сакраменто Кингс спечели убедително първата четвърт с 41:28, но след това Лейкърс навакса изоставането си и в крайна сметка се стигна до продължения при резултат 115:115 в края на последната четвърт.

В тях Малик Монк отбеляза 11 от общо 22-те си точки за мача, а Кевин Хъртър вкара ключова тройка 32 секунди преди края. Така Сакраменто Кингс се наложи в продълженията със 17:12 и спечели калифорнийското дерби, като помрачи 20-годишнината от дебюта на ЛеБрон Джеймс в НБА.