ЦСКА 1948 и Черно море завършиха 1:1

22 сеп 2023 19:48, Стела Стоянова
2
Снимка БГНЕС

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха 1:1 в среща от 10-ия кръг на Първа лига, като добрата новина за гостите е, че те продължават без поражение.

Но точката днес ги оставя на 2-а позиция, тъй като събират 24. Така без значение как ще завърши мачът между Локомотив (Пловдив) и Славия, то пловдивчани остават лидери поне до междинния кръг в сряда.

Равенството днес е пето в мачовете между двата отбора. Атанас Илиев даде преднина на гостите в края на първото полувреме. За него това е 6-и гол за сезона, но едва втори от игра, като останалите 4 са от дузпи. Снажният исландец Видар Кяртансон изравни 20 минути преди края, засичайки центриране от дясно от фаул на Георги Русев. За Кяртансон това е първи гол в българското първенство след пристигането му от гръцкия Атромитос (Атина).