След куп спорни ситуации в Разград: Лудогорец и ЦСКА завършиха 2:2

Двата отбора направиха един от най-интересните мачове от началото на сезона
20 май 2023 22:26, Анисия Иванова
67

Лудогорец и ЦСКА завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове от началото на сезона.

Домакините поведоха в резултата в 18-та минута с гол на Кирил Десподов, но две по-късно Тобиас Хайнц изравни с невероятно изпълнение. До почивката “червените” направиха пълен обрат след попадение на Маурисио Гарсес (42), а в 48-та минута Игор Тиаго донесе равенството на “орлите” с дежурния си гол.

Двубоят ще бъде запомнен и с куп спорни ситуации и странни решения на най-добрия български съдия в последните години Георги Кабаков.

“Червените” имаха основателни претенции за дузпа при 0:0, а домакините бурно протестираха след падане на Игор Тиаго в наказателното поле на противника в заключителните минути на мача. Отделно преди първите голове и на двата тима имаше основания за нарушения в атака.

В крайна сметка двата отбора не излъчиха победител и интригата за титлата продължава да бъде жива. Предимството все пак остава за Лудогорец. Три кръга преди края на шампионата “орлите” имат 78 точки, а 1 повече от ЦСКА.