28 май 2023 13:15, Екип на Dnes.bg
7
Роналдо остана без трофей в  Саудитска Арабия
Снимка: БГНЕС, архив

Първият сезон на Кристиано Роналдо в Саудитска Арабия ще завърши без трофей, след като неговият отбор Ал Насър завърши 1:1 като гост на Ал-Етифах в предпоследния кръг на местното футболното първенство.

Португалецът пристигна в Рияд през януари, след като беше освободен от английския Манчестър Юнайтед и трябва да се задоволи с второто място в лигата на Саудитска Арабия, която включва 16 отбора.

Шампион стана Ал Итихад, който спечели с 3:0 гостуването си на Ал Файха и си гарантира златните медали. Това е първа титла за тима от 2009 година насам.

Ал Етифах откри резултата чрез Юсуф Ниакате в 43-ата минута, а Луис Густаво изравни в 56-ата с удар от границата на наказателното поле.

Роналдо има 14 гола в 16 мача в шампионата след дебюта си през януари.

Ал Итихад спечели с два гола на бразилския нападател Ромариньо и попадение в третата минута на Ахмед Шарахили. Отборът, който е воден от бившия мениджър на Уулвърхямптън и Тотнъм Нуно Еспирито Санто, завоюва деветата титла в историята си.

Шампионът от миналия сезон Ал Хилал се изкачи на трето място в класирането след победа с 3:0 над Абха.