Пирин би Ботев Враца с две дузпи и направи важна крачка към спасението

Благоевградчани се наложиха с 2:0
27 май 2023 21:07, Красимир Ангелов
5

Пирин Благоевград вкара два пъти от дузпа през второто полувреме и спечели с 2:0 срещу Ботев Враца като домакин в мач от третата шестица на българската футболна efbet Лига. Така "орлетата" се отдалечиха на четири точки от намиращия се на плейф за оставане Хебър Пазарджик.

Ботев Враца е начело на потока с две точки пред Пирин и една повече от Берое.

Пирин откри резултата в началото на второто полувреме, след като домакините получиха дузпа за игра с ръка на Момчил Цветанов. Даниил Кондраков пое изпълнението и стреля точно покрай Красимир Костов, който уцели ъгъла, но не стигна до топката.

Пирин вкара втория гол във втората минута на добавеното време, когато главният съдия Ивелин Занев отсъди втора дузпа за домакините. Голът за крайното 2:0 бе дело на Венцислав Бенгюзов.